טיפים לרכישה נבונה ביום הקניות

בלאק פריידי הוא יום קניות מיוחד בעולם, יש הרבה מבצעים והנחות משמעותיות או חשובים להכיר כמה טיפים לרכישה נבונה ביום הקניות. מדובר על טיפים חשובים לכל צרכן.

מוכנים? הנה טיפים ששווים לכם הרבה מאוד כסף.

1. תכננו את המטרה מראש

מה אתם באמת רוצים וצריכים מיום הקניות בלאק פריידי? רשמו לעצמכם את המוצרים שאתם באמת רוצים לשקול ולקנות אותם והימנעו מרכישות לא מתוכננות. לא צריך לרכוש מוצר כלשהו משום שהוא ניתן בהנחה, אלא רכשו מוצרים שחשבתם עליהם מראש בתור מועמדים לרכישה מסיבה כזו או אחרת.

זה הזמן לציין שבעת התכנון, עליכם לקבוע את התקציב המקסימלי שאתם מוכנים להוציא בחג הקניות הזה.

רק טיפ זה בפני עצמו יכול לחסוך לכם הרבה כסף.

2. בדקו מחירים לפני מבצעי בלאק פריידי

לא תמיד המוצרים ניתנים בהנחות משמעותיות. לעיתים המוצרים מתייקרים בהדרגה לקראת חג הקניות כך שבסופו של דבר, גם אם ניתנת הנחה של 50% וכך הלאה, לעיתים זהו המחיר הרגיל של המוצר גם ללא חג הקניות.

במקרה אחר, המוצר עשוי להינתן במחיר נמוך בקצת, כך שההנחה בפועל היא הרבה יותר נמוכה ולעיתים פחות משתלמת.

3. הירשמו מראש לאתרי הקניות

אתרי קניות מסויימים כמו אמזון, אלי אקספרס, איביי ואחרים, מחייבים הרשמה עם חשבון קניות כדי לבצע את הרכישות בפועל. חשבון כזה מעבר לחובה הוא גם הכרחי לכם בתור הצרכנים. אתם יכולים להיעזר במעקב אחר משלוחים, שיחה עם המוכר, פניה לאתר הקניות ועוד.

בנוסף, הרשמה מראש והתחברות עוזרת לכם להיות במעקב אחר ההתפתחויות ואף תאפשר לכם לחסוך זמן שבו הייתם יכולים לרכוש מוצר אך פספסתם אותו עקב דיל מעולה.

4. השוו מחירים לפני הקניה

חושבים שקיבלתם את הדיל הטוב ביותר? בדקו האם המוצר נמכר באתרים נוספים במחיר נמוך יותר. לעיתים אותו מוצר בדיוק עולה באמזון יקר יותר מאשר באיביי, או להפך. הדבר תקף גם לעיתים בין אתרים אחרים, בין אם הם מקומיים או בינלאומיים.

5. בררו אם יש משלוח לישראל

לעיתים אנחנו נכסים לאתרים בינלאומיים גדולים ולעיתים גם לאותם אתרים רגילים שבהם קונים מדי פעם. כך או כך, יש מוצרים או מוכרים שאינם מבצעים משלוחים לישראל. חשוב מאוד לוודא שהמוצר אכן מגיע לישראל ולא להסתמך רק על כתובת המגורים שהזנתם בפרטי החשבון שלכם.

6. בדקו תנאי ביטול עסקה והחזרים

לפני שאתם קונים מוצר, וודאו מהי מדיניות ההחזרים ומהם תנאי ביטול עסקה. בישראל ביטול עסקה כפופה להוראות החוק, אך בחו"ל חלים הוראות אחרות כך שלעיתים הרגולטור בישראל יתקשה לעזור.

הסיבה להחזר או לביטול יכולה להיות משום שהמוצר לא מתאים לכך, רכשתם בטעות או שהמוצר לא כפי שתואר.

7. חפשו ספק אמין

חג הקניות הוא עמוס הן לצרכנים והן למוכרים. מוכרים רבים מעמידים את המוצרים שלהם באתרי הקניות שלהם או בזירות מסחר למינהם.

זה הזמן לבחון האם הספק הוא אמין, כדאי לקרוא עליו באינטרנט, להיכנס לפרופיל העסקי שלו באתר החנות, לעיין בתגובות ובביקורות לגבי הספק בכלליות ולגבי מוצרים כאלו או אחרים בפרט, ואף ליצור קשר עימו על מנת לשמוע עוד יותר.

8. אל תהססו יותר מדי

אנחנו תמיד חוששים להיות פראיירים ולרכוש את המוצר הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר ובתנאים המיטיבים ביותר. נדיר מאוד לאתר מוצרים שגם המשלוח מהיר במיוחד, גם המחיר טוב במיוחד וגם המוצר איכותי במיוחד.

אבל אם ראיתם מוצר שהוא שווה במיוחד ואתם בטוחים שזה משתלם לרכוש אותו כמו שהוא – אל תחשבו יותר מדי, פשוט השלימו את הרכישה.

תהיו שלמים עם עצמכם אם נמצא שמחיר המוצר נמוך יותר במעט ממה שנרכש. משום שהייתם מסתכנים שהייתם מפספסים הזדמנות שווה במיוחד.

9. חישבו את המחיר הסופי

חשוב לא לשכוח שיש גם מיסים על קניות באינטרנט. ככלל, עד 75 דולר אין מסים, בין 75-500 דולר יש רק מע"מ ומעל 500 דולר יש גם מע"מ וגם מכס. עם זאת, יש מוצרים שהם פטורים ממכס בצורה כזו או אחרת או שחייבים במכס גם בדרגות נמוכות יותר.

עליכם לחשב את המחיר הסופי שתשלמו, כולל מחיר המוצר, עלויות המשלוח, המסים המוטלים על המוצר, הובלה ואספקה ועוד.

10. היכנסו לבדוק כמה ימים מראש

מבצעי בלאק פריידי מתחילים לעיתים גם לפני המועד המתוכנן. זה שהחג מתחיל בשעה מסויימת עם תחילת יום השישי, לעיתים יש ספקים ומוכרים שמתחילים את חג הקניות יום לפני היום המתוכנן או אפילו כמה ימים לפני.

כדאי מאוד לעקוב אחר ההתפתחויות השונות.

מחפש/ת מוצר מסויים בחנות? אנחנו כאן לעזור.
השארת פרטים בטופס כאן >>

התעדכנו בקופונים חדשים (כולל סודיים): הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו קוד קופון
-
המלצות על מוצרים, סקירות ומבצעים בלעדיים: הצטרפו לקהילת הפייסבוק קנה לי SHOP