אחרי בלאק פריידי – האם המבצעים אחרי מוצאי החג ממשיכים?

אחת השאלות הנפוצות ביותר ששואלים הם האם כדאי לקנות בבלאק פריידי, ועל זה כבר כתבנו, תשובת ההמשך היא האם המבצעים אחרי בלאק פריידי ממשיכים. זו שאלה שהיא יכולה להשפיע גם על התשובה האם המבצעים היו כדאיים.

הנה כל מה שאתם חייבים לדעת.

אחרי בלאק פריידי

בדרך כלל נהוג תמיד לשאול את עצמנו האם מבצעי בלאק פריידי היו כדאיים או לא. התשובה על השאלה הזו מבוססת על המחירים ערב החג, לעומת המחירים במהלך החג עצמו. כך אנחנו יכולים לדעת האם המבצעים הם אמיתיים או שמא מדובר על העלאת מחירים לצורך הצגה של הנחה גבוהה – מה שפועל מותיר את המחיר הסופי לצרכן על כנה.

עם זאת, לרוב לא מדברים על המחירים והמבצעים מוצאי החג, בזמן שחג הקניות כבר הסתיים והמחירים אמורים לשוב למחיר המקורי שלהם, והמבצעים אמורים להסתיים כבר לאחר מכן.

כלומר, במקרה כזה, הצרכנים מרגישים שלא עשו עסקה נכונה כי לא ניתנה להם הנחה אמיתית לרגל הבלאק פריידי, אלא היה מדובר על הנחה רגילה כזה שממשיכה באופן שוטף ללא קשר לחג.

כך לדוגמה, אם המחיר של המוצר הוא 1999 ₪ בבלאק פריידי לאחר הנחה של 20%. עם סיום הבלאק פריידי נראה כי המחיר ממשיך להיות 1999 ₪ מבלי קשר למבצע לגבי אותו מוצר בדיוק.

איך לוודא שההנחה אמיתית?

גם במקרה כזה, כדאי מאוד לעקוב אחר המוצרים שרכשתם או שלא רכשתם ואתם מעוניינים בהם, כדי לדעת מה המחיר שלהם היה במהלך חג הקניות ומה המחיר שלהם היה כבר לאחר שהסתיים חג הקניות.

אפשר ליצור רשימה כזו דרך יומן משימות, כלי ליצירת טיוטות, פתקים, או גיליון אלקטרוני כמו Google Spreadsheets או Microsoft Excel וכדומה.

מה עושים אם ההנחה ממשיכה?

חשוב לציין כי לעיתים בית העסק ממשיך את ההנחה כי היא כדאית עבורו. ייתכן כי הוא ירוויח עליו פחות, אך יעדיף למכור בכמות גדולה יותר.

לעיתים, המחיר אמור להיות כך, למשל לגבי מוצרים שעם הזמן המחיר שלהם יורד כמו מוצרי טכנולוגיה וחשמל.

בגדול, אין משמעות לפניה לבית העסק לצורך בירור המידע. משום שמקרה זו שונה מאשר המקרה בו בית העסק מציג לשווא מחיר נמוך בחג לעומת המחיר שהיה לפני החג.

ואם כבר.. אם לא קניתם את המוצר ואהבתם את ההנחה, אז אולי זה גם הזמן לקנות את המוצר 🙂

מחפש/ת מוצר מסויים בחנות? אנחנו כאן לעזור.
השארת פרטים בטופס כאן >>

התעדכנו בקופונים חדשים (כולל סודיים): הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו קוד קופון
-
המלצות על מוצרים, סקירות ומבצעים בלעדיים: הצטרפו לקהילת הפייסבוק קנה לי SHOP